28 вересня розпочався перший конкурсний відбір проектів для фінансування в межах нової Дунайської регіональної програми на 2021-2027 рр., до участі в якому будуть запрошені потенційні заявники з 14 країн-учасниць Стратегії ЄС для Дунайського регіону, зокрема України.

     Зазначимо, що завдяки спільному рішенню наших партнерів за Програмою, цьогоріч участь у відборі зможуть взяти представники з усіх регіонів України. Тож подавати проекти на конкурс зможуть місцеві та центральні органи влади, міжнародні та неприбуткові організації тощо.

     Відбір проектів проводитиметься Керівним органом/Спільним секретаріатом Програми (Угорщина) та буде затверджувати Моніторинговий комітет.

      Загальний обсяг фінансування для представників всіх 14 країн-учасниць Стратегії  в рамках конкурсного відбору складає 91,8 млн євро.

       Фінансування проектів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування витрачених коштів на заходи в рамках реалізації проектів. Таким чином, переможці конкурсу матимуть змогу отримати відшкодування на реалізацію відібраних проектів за рахунок коштів Програми у розмірі 80 %.

       Подання заявок на конкурс відкрито за такими напрямами:

1.1 «Інноваційний потенціал та впровадження передових технологій»;

2.2 «Розвиток навичок смарт спеціалізації, промислового переходу та підприємництва»;

2.1 «Сприяння відновлюваній енергетиці»;

2.2 «Адаптація до змін клімату в Дунайському регіоні та боротьба зі стихійними лихами на транснаціональному рівні»;

2.3 «Транснаціональне управління водними ресурсами та осадовими відкладеннями в басейні річки Дунай»;

2.4 «Захист і збереження біорізноманіття в екологічних коридорах і еко-регіонах транснаціонального значення в Дунайському регіоні»;

3.1  «Доступні, інклюзивні та ефективні ринки праці»;

3.2 «Доступні та інклюзивні якісні послуги в освіті, навчанні та підвищення кваліфікації»;

3.3 «Підвищення ролі культури та сталого туризму в економічному розвитку, соціальній інтеграції та соціальних інноваціях»;

4.2  «Збільшення інституційного потенціалу для територіального та макрорегіонального управління».

       Прийом заявок триватиме до 18 листопада 2022 року.

      Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/BVGmjnS.

     Також 5 жовтня у Мінрегіоні відбудеться онлайн семінар «Конкурс проектів Дунайської регіональної програми 2021-2027» для всіх зацікавлених учасників від України, які бажають взяти участь у конкурсному відборі.

       Реєстрація на семінар триватиме до 3 жовтня за посиланням  https://cutt.ly/7VGmfzf

       Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що «незважаючи на збройну агресію рф, ми дотримуємось визначеного курсу та продовжує Головування України в ЄСДР. Ми ефективно забезпечуємо виконання взятих на себе зобов’язань. Розуміємо, що участь в Дунайській стратегії — складова нашої європейської інтеграції. Тому для нас важливо забезпечити проведення всіх запланованих заходів на високому рівні».

        Довідково

     Україна долучилась до реалізації Дунайської програми у 2017 році. Програма є одним із фінансових інструментів ЄС та пропонує країнам-учасницям фінансову підтримку для реалізації транснаціональних проектів, спрямованих на розвиток людського капіталу та інноваційного потенціалу в Дунайському регіоні.

    Особливість Програми в тому, що вона створює платформу для співпраці в стратегічних напрямах між усіма країнами-учасниками Стратегії ЄС для Дунайського регіону.