Фото без опису

  1. Найменування організатора громадського обговорення – Кожанська селищна рада Фастівського району Київської області (відділ освіти, культури, молоді і спорту Кожанської селищної ради).

  2. Мета: врахування думки жителів с. Малополовецьке щодо створення філії опорного закладу освіти.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 78 Господарського кодексу України, Закону України «Про освіту», статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

Реорганізація чи ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника.       

Станом на червень 2023 року на території Кожанської селищної ради функціонують 6 ЗЗСО та 2 філії. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена на заробітну плату педагогічних працівників.

Кількість учнів, що здобувають освіту на усіх рівнях, складає 719 учнів. Значна видаткова частина бюджету Кожанської селищної ради використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Заклади загальної середньої освіти з нижчою фактичною наповнюваністю класів у порівнянні з розрахунковою є найбільш затратними комунальними установамиперерахунку на одного учня).

Проте надмірні витрати на утримання малокомплектних закладів позбавляють можливості громади вкладатися у розвиток шкіл, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг, крім того додаткове фінансування в такому випадку буде виділено з коштів Кожанської селищної ради, що могли б бути спрямовані на розвиток інфраструктури, співфінансування проєктів тощо.

Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на здобувачів освіти та їх батьків.

Виноситься на розгляд громадськості варіант вирішення питання щодо перспективного планування спроможної освітньої мережі на території Кожанської селищної ради за наступним планом:

ОПОРНИЙ ЗАКЛАД – Кожанський ліцей – гімназія з початковою школою та дошкільним відділенням Кожанської селищної ради Фастівського району Київської області .

ФІЛІЯ – Малополовецька початкова школа, філія Опорного закладу  освіти Кожанського ліцею - гімназії з початковою школою та дошкільним відділенням Кожанської селищної ради Фастівського району Київської області

Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо створення опорного закладу освіти та його філії, – відділ освіти, культури, молоді і спорту Кожанської селищної ради.

  1. Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з введенням воєнного стану на території України та врахування безпекової ситуації, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі.  Також із дотриманням усіх заходів безпеки публічне громадське обговорення може бути проведено на базі закладу освіти.

  2. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень): Відділ освіти, культури, молоді і спорту Кожанської селищної ради, м. Фастів, вул. Соборна, 59, kozhanka_otg_osvita@ukr.net,  (04565)5-15-12.

  3. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

  4. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: Відділ освіти, культури, молоді і спорту Кожанської селищної ради, м. Фастів, вул. Соборна, 59, kozhanka_otg_osvita@ukr.net,  (04565)5-15-12.

  5. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Лавровська Світлана Миколаївна, начальник відділу освіти, культури, молоді і спорту Кожанської селищної ради.

  6. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу організатором здійснюється протягом 2 робочих днів після закінчення строку подання пропозицій. Оприлюднення результатів громадського обговорення відбудеться на сайті Кожанської селищної ради.

Рішення 27 сесії 6 скликання Кожанської селищної ради від  27.06.2023                 «Про винесення на громадське обговорення проєкту рішення «Про реорганізацію Малополовецької початкової школи Кожанської селищної ради Фастівського району Київської області шляхом приєднання».