У Фастівському районі черговий випадок сказу! Є постраждалий - мешканець селища Кожанка, який не правильно інтерпретував ознаки сказу у собаки і намагався надати допомогу, в результаті отримав укус скаженої тварини яка потім загинула а постраждалий пройде курс антирабічного щеплення.

Шановні мешканці Кожанської об’єднаної територіальної громади!

Зважте на те що сказ являється дуже небезпечною хворобою! І єдиним способом вберегти своїх улюбленців та своє здоров’я а за несприятливих випадків і життя це своєчасна вакцинація тварин.

Крім того не надавайте самотужки допомогу тваринам особливо тим які не привиті від сказу чи імунний статус яких невідомий. Зважайте на клінічні ознаки сказу – у собак спостерігається зміна поведінки тварини,що проявляється безпричинною агресією чи надмірною лагідністю,  через сильні спазми глотки собака не може пити воду. З рота у великій кількості стікає слина. У цей період господар може вважати, що тварина подавилась і надавати допомогу – це небезпечно!Через 2-3 дні з'являється період надзвичайного збудження, пес не пізнає господаря, втрачає голос, вирвавшись на волю, біжить прямо і мовчки накидається на все, що попадається йому на шляху. Найменший окрик, шум, яскраве світло викликає новий напад агресивності. У котів сказ починається з появи раптового збудження, різкої агресивності. Кіт чи кішка без причини накидаються на людей, хазяїв, інших тварин. Через спазми глотки іноді хазяї вважають, що кішка подавилась кісткою, її починають шукати, що може призвести до агресивної відповіді, покусування та ослиненнявласника.Хворі на сказ лисиці стають довірливими,  не бояться і  виходять до людей.