Фото без опису 

Сьогодні, 24 березня, в Ірпінь завітала делегація Програми розвитку ООН в Україні на чолі з Пані Асако Окаї, помічницею Генерального секретаря ООН, директоркою Кризового Бюро ПРООН. Також на події були присутні Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі, Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє, представники ДСНС та місцевої влади. Київську обласну військову адміністрацію представляв заступник голови КОВА Микола Бойко. 

У рамках візиту пані Окаї разом із делегацією відвідала зруйновані об’єкти, що готуються до демонтажу, та ті, на яких уже зараз відбуваються роботи з розчищення завалів. Усі демонтажні роботи виконуються в межах проєкту ПРООН «Екстрене знешкодження вибухонебезпечних предметів та розчищення завалів», що фінансується урядом Японії.

Впродовж візиту на одній з локацій присутнім представили повний процес реалізації проєкту. Фахівці розповіли всі етапи проходження перевірки ділянок на вибухонебезпечні предмети бригадами ДСНС та розчищення завалів і демонтажу зруйнованих будівель командами з відновлення.

Микола Бойко під час зустрічі зазначив, що за сприяння ПРООН та Уряду Японії на території Київської області вже знесено та розчищено 152 об’єкти із 278, які взяті в роботу в рамках реалізації проєкту. Демонтажні роботи проводяться в чотирьох громадах пристоличного регіону: Ірпінській, Бучанській, Гостомельській та Макарівській. У планах спільної роботи — розширити кількість об’єктів та територій, зокрема, проводити роботи і в Іванківській громаді.

«Київщина зараз активно працює над відновленням пошкоджених та зруйнованих рашистами об’єктів. Зокрема мова йде про заклади соціальної інфраструктури та житлові будинки. Процес розмінування та демонтажу тих об’єктів, що зруйновані — першочерговий. Без цього етапу неможливо робити подальші кроки у відбудові. Надзвичайно вдячний Уряду Японії та ПРООН за вже виконану роботу. Загальний обсяг вивезених відходів у межах співпраці становить близько 40 тисяч тонн. Впевнений, надалі будемо нарощувати темпи, аби кожна сім’я повернулась до своєї оселі», — додав Микола Бойко.

Photo by UNDP Ukraine / ПРООН в Україні