Паводок – підйом рівня води, що регулярно повторюється, в річках, озерах ставках і інших водотоках, що супроводжується затопленням значних за площею територій, підйомом рівня грунтових вод. Особливу загрозу для протиепідемічного благополуччя паводок створює для жителів неканалізованного приватного сектора житлової забудови.

В разі повені, паводку рекомендується:

1.     Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього і немає небезпечних уламків та сміття.

2.     Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені, або використовуйте для питних потреб воду гарантованої якості, наприклад - бутильовану.

3.  Необхідно провести відкачування води з колодязя, провести механічне очищення його зрубу, обробити стінки колодязя (зрубу) 10% розчином хлорного вапна з повторним відкачуванням води. При необхідності відновити «глиняний замок» в колодязя. Лише після цього можна використовувати воду з колодязя для пиття.

4.     Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

5.     Все майно, що було затопленим, підлягає дезинфекції

6.     Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.

7.     Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.

8.     Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.