У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ КИЇВЩИНИ ВЖЕ ОБЛАШТОВАНО ПОНАД 1200 УКРИТТІВ – БРИФІНГ КОВА (ВІДЕО)
Головну увагу в підготовці до навчального року 2023/2024 приділено безпеці всіх учнів та працівників закладів освіти. З лютого 2022 року в закладах освіти Київської області вдалося облаштувати 1262 укриття. Про це повідомила під час брифінгу заступниця голови Київської ОДА Жанна Осипенко.
Вона зазначила, що Київська обласна військова адміністрація в тісній координації з центральними та місцевими органами виконавчої влади робить усе можливе, щоб освітній процес розпочався з 1 вересня у форматі офлайн, де це можливо з безпекових питань.
«Протягом 2022-2023 років відремонтовано із залученням коштів місцевих, обласного та державного бюджетів укриття у 884 закладах освіти. Зараз завершуються роботи ще в 150 школах. І з 1 вересня дітей будуть чекати оновлені укриття з покращеними умовами та всіма необхідними елементами, які мають бути в укритті», – розповіла заступниця голови КОДА.
Укриття мають бути або в самому закладі, або в безпосередній близькості до нього та розраховані на всіх учасників навчального процесу. Якщо місткість укриття є меншою, то навчання буде відбуватися в декілька змін.
У них повинні бути запаси води, медикаментів, необхідного обладнання та інших матеріалів, які допоможуть дітям комфортно перебувати під час повітряної тривоги. Такі споруди також мають відповідати нормам інклюзії.
До 1 вересня військові адміністрації, органи місцевого самоврядування та засновники закладів освіти визначають форму навчання у закладах освіти: очна, дистанційна чи змішана. Рішення для різних районів, міст і навіть шкіл області може відрізнятися.
Загалом у новому навчальному році в Київській області будуть працювати 627 шкіл, із них 569 – школи, де засновниками є органи місцевого самоврядування, та 58 – приватні школи.
У форматі офлайн будуть працювати 97% закладів освіти – 608 шкіл. 19 шкіл будуть працювати дистанційно. Водночас органами місцевого самоврядування буде організовано підвезення всіх охочих із тих шкіл, які не зможуть розпочати очне навчання, до інших, де є укриття і буде змога всім навчатися очно.
«Ми дуже гнучко реагуємо на вимоги воєнного часу і в разі необхідності окремі школи можуть переводити з однієї форми навчання на іншу. Наголошую, що пропозиції формують органи місцевого самоврядування спільно з батьками дітей та подають до військових адміністрацій, які приймають рішення, залежно від безпекової ситуації», – підкреслила Жанна Осипенко.
Крім того, вона наголосила, що як і минулого року, саме батьки можуть вибрати форму навчання для своїх дітей: очну, дистанційну, сімейну чи екстернатну.
Наразі в громадах триває робота з формування груп та класів із дистанційною формою навчання. Вони можуть бути сформовані як у межах однієї паралелі одного закладу освіти, так і в громаді може бути вибрано базовий заклад, який буде забезпечувати дистанційну форму навчання для всіх дітей громади, які цього потребують.
Жанна Осипенко вкотре наголосила, що в разі оголошення повітряної тривоги в регіоні освітній процес буде перерваний, абсолютно всі його учасники повинні пройти в укриття та залишатися там до відбою. За можливості освітній процес може бути продовжений в укритті до завершення тривоги.