Фото без опису 

Нагадуємо, що кір – це гостре вірусне інфекційне захворювання, яке здатне уражати всі вікові групи населення, що не захищені вакцинацією. Здебільшого хворіють діти, проте реєструється багато випадків захворювання серед дорослих. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Джерелом збудника інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до 5-го дня від початку висипань. Найбільш сприятливі до кору ті,  хто не перехворів і не щеплений. Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і око від хворої кором людини. Вірус дуже летучий – з потоком повітря він може потрапити  в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи  через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим.

Початок захворювання гострий: висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту і слабкість. Потім – сухий кашель, запалення слизової оболонки очей –  кон’юктивіт (сльозотеча, світлобоязнь,інколи гнійні виділення). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною простудою чи грипом.

Через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки – посилюються. На другий-третій день хвороби на піднебінні з’являються рожеві крапкові висипання, а на слизовій оболонці щік –   дрібні білясті плями, оточені гіперемірованою каймою. 

Можливі ускладнення : запалення середнього вуха (отит) – найчастіше у дітей та в молодому віці; запалення дихальних шляхів (бактеріальний бронхіт); ларингіт, який часто у дітей ускладнюється несправжнім крупом; пневмонія  Захворювання на кір під час вагітності  також може мати серйозні наслідки для здоров’я жінок від розвитку ускладнень  до передчасних пологів. 

Профілактика кору.

Основним способом профілактики цієї інфекції є вакцинація. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи (далі – КПК) у віці 12 місяців. Друге щеплення – у віці 6 років. Дітям, що не були вакциновані проти кору, паротиту  чи краснухи за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення можна починати у будь-якому віці до 17 років 11 місяців 29 днів. У цьому разі дитина має отримати 2 дози з дотриманням між дозами мінімального інтервалу (1 місяць).

Не займайтесь самолікуванням! Якщо з якихось причин Ваша дитина не була вакцинована відповідно до «Календаря профілактичних щеплень», зверніться за консультацією до лікаря !!!

 

Фастівська районна філія ДУ «Київський обласний центр контролю

та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»