Фото без опису

Служба зайнятості - людям з інвалідністю

Соціальна адаптація та працевлаштування людей з інвалідністю, надання якісних соціальних послуг таким громадянам - пріоритетні напрями роботи Державної служби зайнятості.

З метою кращого вирішення проблем, пов’язаних з інвалідністю та реалізації прав людей з інвалідністю, службою зайнятості ведеться робота зі сприяння громадянам з інвалідністю в їх професійній реалізації.

В центрах зайнятості для цієї категорії громадян надається спектр інформаційних, профконсультаційних послуг, профдіагностичні консультації та психологічна підтримка. Шукачі роботи з інвалідністю залучаються до ярмарок вакансій, зустрічей з роботодавцями, проходять професійне навчання, зокрема за ваучером. Кар’єрні радники сприяють пошуку постійної роботи або тимчасової зайнятості. Крім цього, в службі зайнятості надають всебічну підтримку тим, хто бажає створити або розвинути власний бізнес в рамках проєкту «Власна справа».

Роботодавцям, які потребують пристосування робочіх місць під потреби конкретної особи з інвалідністю, компенсуються витрати на придбання допоміжних засобів.

З початку 2023 року послуги обласної служби зайнятості отримали 1,9 тис. клієнтів з інвалідністю, працевлаштовано 387 таких громадян. 461 особа – залучена до участі у суспільно корисних роботах.

Станом на 28.11.2023 р. 341 громадянин з інвалідністю має статус безробітного.

Деякі люди з інвалідністю, які звертаються до служби зайнятості, потребують перекваліфікації або перенавчання, бо за період хвороби втрачаються навички, які б відповідали потребам ринку праці, що зменшує шанси таких людей на працевлаштування. У січні-листопаді 2023 року на професійне навчання було направлено 44 особи з інвалідністю. Навчалися за професіями «продавець», «бухгалтер-ревізор», «молодша медичка сестра (молодший медичний брат)», «робітник фермерського господарства», «оператор котельні», «механік-налагоджувальник».

Активна життєва позиція та співпраця зі службою зайнятості дає можливість кожному професійно реалізуватись у сучасному житті.

Отримайте відповіді на питання щодо зайнятості за допомогою телеграм-каналу Київського ОЦЗ:
https://t.me/fnLlSCkuIls1ZjVi


Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій та змін на ринку праці
Київщини на нашій фейсбук-сторінці:
https://www.facebook.com/kyivobl