З початку поточного року в місцеві бюджети пристоличного регіону надійшло майже 6,1 млрд грн від платників податків, повідомила в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Юліана Козаченко. Вона зауважила, що у порівнянні з відповідним періодом 2023 року цей показник зріс на 34%, що становить додаткові надходження на суму 1,6 млрд грн.

Зокрема, у розрізі основних платежів платники забезпечили зростання у сплаті податку на доходи фізичних осіб на 27% порівняно з минулим роком, що склав 3,5 млрд грн.

Малий та середній бізнес збільшили відрахування єдиного податку майже на 72%, що становить 1,2 млрд грн.

Землекористувачі спрямували до бюджетів територіальних громад Київщини 472,0 млн грн, що на 11% більше, ніж у минулому році.

Власники нерухомості сплатили 214,8 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що становить майже на 23% більше, ніж минулого року.

Крім того, до місцевих бюджетів сплачено 302,6 млн грн акцизного податку, що перевищує на 34% надходження 2023 року.

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа:

kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області

ГУ ДПС у Київській області

Декларування доходів -  підтримка громадянами фінансової стабільності держави

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що в Україні з 01 січня до 01 травня 2024 року  триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році.

Відповідальне ставлення громадян до виконання конституційного обов’язку щодо подання декларації про майновий стан і доходи та сплати податків і зборів в порядку і розмірах, встановлених законом, підтримує фінансову стабільність нашої держави, зокрема своєчасне фінансування державних програм соціального спрямування.

ГУ ДПС у Київській області

Фізичні особи – контролюючі особи одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи – до 1 травня 2024 року, зобов’язані подавати Звіт про КІК

ГУ  ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 39 прим. 2.5.2 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 ПКУ фізичні особи – контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт) до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

До Звіту в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії (далі – КІК), що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік.

Більше інформації читайте тут.

ГУ ДПС у Київській області

Громадяни – власники земельних ділянок до 01 травня мають подати заяву для застосування пільги

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що у разі якщо фізична особа станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, встановлених  п. 281.2 ст. 281 ПКУ, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги - п. 281.4 ст. 281 ПКУ.

Більше інформації читайте тут.

ГУ ДПС у Київській області

Визначення ФОП граничного обсягу доходу відповідної групи платників ЄП  після переходу зі спрощеної системи з особливостями оподаткування на попередню групу платників ЄП

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що Законом України від 30.06.2023 № 3219-ІХ внесено зміни з 01.08.2023, зокрема, до підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, який доповнено новим п. 9 прим. 1 щодо особливостей переходу СГ, які використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, на систему оподаткування, на якій такі платники перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

З урахуванням п.п. 9 прим. 1.4.3 п.п. 9 прим. 1.4 п. 9 прим. 1 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, у 2023 звітному році обсяг доходу для відповідної групи платників єдиного податку, встановлений п.291.4 ст.291 ПКУ, визначається пропорційно до кількості календарних місяців поточного календарного року, протягом яких платник єдиного податку не застосовував особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

ГУ ДПС у Київській області

За І квартал 2024 року платники пристоличного регіону спрямували до зведеного бюджету більше 14,1 млрд грн податків, зборів та платежів. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Юліана Козаченко. Зокрема, зазначається, що до Державного бюджету за січень-березень сплачено 8,0 млрд грн. Місцеві бюджети, у свою чергу, отримали майже 6,1 млрд грн. Надходження Єдиного внеску складають 5,0 млрд грн.

“Дякуємо кожному платнику за своєчасну сплату податків, адже здатність держави задовольнити нагальні потреби Збройних та суспільства залежить від сумлінності кожного громадянина та представника бізнес спільноти. Ми сподіваємось, що тенденція до добровільності сплати податків зростатиме і у подальшому, що, у свою чергу, веде до стабільності наповнення як державного, так і місцевих бюджетів”, - підкреслила Юліана Козаченко.

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа:
kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast