Грант до 4 000 євро від EU4Business для мікробізнесу
Українські підприємці мають можливість отримати грант у розмірі до 4000 євро у гривневому еквіваленті в межах програми EU4Business, яка діє за підтримки уряду Німеччини та Європейського Союзу через GIZ та Фонд розвитку підприємництва. Головна мета гранту – відновлення діяльності мікропідприємців на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були деокуповані, а також посилити стійкість мікробізнесу в умовах війни з усіх інших регіонів України. Кошти мікрогранту можуть бути спрямовані на придбання обладнання, переміщення майна підприємства, закупівлю сировини та матеріалів, виплату заробітної плати, орендну плату, купівлю консультаційних послуг (зокрема маркетингових і для розвитку бренда) та інші господарські витрати.
Хто може отримати грант? Мікропідприємства, що:
– мають до 9 працівників та річний дохід до 2 млн євро;
– здійснюють свою діяльність за визначеними програмою мікрогрантів видами економічної діяльності, починаючи з 01.02.2021 або раніше;
– мають позитивну кредитну історію;
– не мають заборгованості перед бюджетом України;
– не отримували міжнародну технічну допомогу, починаючи з 01.02.2022.
Як взяти участь?
1. Ознайомитеся з умовами.
Зробити це можна на сайті Фонду розвитку підприємництва або порталах Дія.Бізнес і Дія.
2. Заповніть заяву.
У разі відповідності всім критеріям, потрібно вказати інформацію про показники діяльності підприємства до війни та під час бойових дій та визначити чіткі напрями використання коштів гранту.
3. Дочекайтеся результатів.
Жодних розрахунків та бізнес-планів робити не потрібно. Рейтингова система Фонду розвитку підприємництва автоматично розрахує рейтинг та визначить переможців конкурсів. 4. Відкрийте рахунок у банку. Кошти мікрогранту можна отримати через три уповноважені банки: Ощадбанк, Приватбанк та Банк Львів.
Відбір відбувається в межах трьох конкурсів:
⁃ Перший: близько 250 грантів для найбільш постраждалих від війни областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська (окрім міста Київ), Луганська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська, Харківська, Херсонська.
⁃ Другий: близько 250 грантів для деокупованих територій Донецької, Київської (окрім міста Київ), Чернігівської, Сумської, Харківської та Херсонської областей.
⁃ Третій: Близько 250 грантів для підприємців з усіх інших регіонів України, окрім тимчасово окупованих.
Переможці кожної з конкурсних категорій визначатимуться в автоматичному режимі на рейтинговій основі на підставі таких основних критеріїв: рівня постраждалості від війни, потенціалу для відбудови та якості заходів з відновлення діяльності підприємства.
Детальна інформація про програму мікрогрантів, критерії відбору та умови участі за посиланням: https://microgrants.bdf.gov.ua/