До яких операцій не застосовується режим експортного забезпечення?

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що згідно з абзацами 10 - 12 ст. 192 ЗУ від 16.04.1991 № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність» режим експортного забезпечення не застосовується до операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів:

- що вивозяться як припаси транспортними засобами комерційного призначення відповідно до ст. 229 МКУ;

- включених до товарних підкатегорій 1001 91 10 00, 1002 10 00 00, 1003 10 00 00, 1004 10 00 00, 1005 10 13 00, 1005 10 15 00, 1005 10 18 00, 1201 10 00 00, 1205 10 10 00, 1206 00 10 00 згідно з УКТЗЕД, які здійснюються платниками податку на додану вартість у супроводі фітосанітарного сертифіката, виданого з урахуванням положень п. 1-5 розділу IX «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ«Про карантин рослин».

Згідно з абзацом четвертим ст. 192 ЗУ№ 959-ХІІ забороняється експорт окремих видів товарів, якщо передбачені зовнішньоекономічним договором контрактні (зовнішньоторговельні) ціни є нижчими, ніж мінімально допустимі експортні ціни, затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук

ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Особливості коригування операцій з експорту окремих видів товарів, що здійснюються в межах РЕЗ, після завершення їх митного оформлення

ГУ ДПС у Київській області інформує, що ДПС України з метою деталізації особливостей коригування операцій з експорту окремих видів товарів, що здійснюються в межах режиму експортного забезпечення, після завершення їх митного оформлення, проінформувала про внесення змін та доповнень до листа ДПС від 15.11.2024 № 31717/7/99-00-21-03-02-07.

Так, листом  від 04.12.2024 № 33716/7/99-00-21-03-02-07 ДПС  повідомила про такі зміни:

У п. 2.2 "Складання розрахунку коригування з метою приведення показників податкової накладної у відповідність з показниками митної декларації (далі – РК_РЕЗ_2)" розділу ІІІ "Складання податкових накладних та розрахунків коригування за операціями з експорту Товарів-РЕЗ" листа ДПС від 15.11.2024 № 31717/7/99-00-21-03-02-07:

1) п’ятий абзац

"РК_РЕЗ_2 може бути складений тільки на зменшення суми операції, вказаної у податковій накладній."

замінити абзацом такого змісту:

 "В більшості випадків РК_РЕЗ_2 складається на зменшення суми операції, вказаної у податковій накладній";

2) після п’ятого абзацу доповнити пункт новим абзацом такого змісту:

"Разом з тим, в окремих випадках, РК_РЕЗ_2 може бути складений на збільшення суми операції, вказаної у податковій накладній, зокрема, у разі зміни курсу валют, внаслідок чого відбулося збільшення вартості експортованого товару в гривневому еквіваленті."

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук

ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари)

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.п. 14.1.234 п.14.1 ст.14 ПКУ сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) – це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 – 24 Українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД), якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.

Враховуючи викладене, до сільськогосподарської продукції відносяться наступні товари:

-  живі тварини; продукти тваринного походження, зазначені у групах 01 – 05 УКТ ЗЕД;

-  продукти рослинного походження, зазначені у групах 06 – 14 УКТ ЗЕД;
- жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження, зазначені у групі 15 УКТ ЗЕД;

 -  готові харчові продукти; алкогольні та безалкогольні напої і оцет; тютюн та його замінники, зазначені у групах 16 – 24 УКТ ЗЕД.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук

ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Декларацію з метою отримання податкової

знижки можна подати через електронні сервіси ДПС

ГУ ДПС у Київській області звертає увагу, що граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб, які мають право на податкову знижку, - по 31 грудня (включно) року, наступного за звітним.

Нагадуємо, що податкову декларацію про майновий стан і доходи, з метою отримання податкової знижки, можна подати через Електронний кабінет.

Фізичні особи, які мають особистий ключ КЕП можуть скористатись сервісом «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який дозволяє сформувати декларацію з частковим заповненням на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та відомостей щодо об'єктів нерухомого (рухомого) майна.

Сервіс дозволяє направити податкову декларацію до контролюючого органу з копіями первинних документів, зокрема для використання права на податкову знижку. Платник має використати режим «Документ довільної форми» та завантажити документи (їх копії) в довільній формі єдиним файлом типу РDF або РNG або JPG.

Громадяни, які заявляють право на податкову знижку, для спрощення процедури декларування доходів можуть скористатись сервісом – предзаповнення декларації про майновий стан і доходи, який доступний в Електронному кабінеті.

Крім того, декларацію з метою отримання податкової знижки можна подати через мобільний застосунок «Моя податкова», що завантажується в AppStore або GooglePlay.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук

ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Хто відноситься до членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення?

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розд. І ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук

ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast