Інформаційні матеріали до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни (8 травня)
8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, встановлений Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років».
Прості поради допоможуть українцям «залишити гроші собі»: стартувала інформаційна кампанія щодо енергоефективності
«Залиш ці гроші для себе» – всеукраїнська кампанія, яку 1 травня 2025 року спільно запустили Міністерство розвитку громад та територій України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та Данське енергетичне агентство. Головна ідея кампанії: енергоефективність – не складна дороговартісна «розкіш», а доступні вигідні рішення, які дозволяють заощаджувати гроші та підвищувати якість життя.
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО МАЛЯРІЮ!
Малярія (болотна гарячка, пропасниця)– небезпечне для життя паразитарне захворювання, збудником якого є найпростіші організми з роду плазмодіїв і яке характеризується циклічним, рецидивуючим перебігом з періодичними нападами лихоманки і трансмісивним шляхом передачі. Малярія зустрічається в основному в тропічних країнах. Джерело інфекції – хвора людина або гаметоносій. Заражається людина зазвичай через укус інфікованих самиць комарів роду Anopheles, також зараження можливе через переливання крові та застосуванні забруднених кров’ю голок для ін’єкцій і шприців. Малярія не передається від людини до людини. У країнах з помірним кліматом малярія має чітку сезонність, яка співпадає з періодом активності комара роду Anopheles, це – літо, осінь. У країнах з тропічним кліматом сезонність при малярії відсутня, зараження можливе протягом всього року. В Україні реєструється, головним чином, завізна малярія, тобто хвороба, якою заражаються у неблагополучних з малярії країнах Африки, Азії, Південної та Північної Америки, південних країн СНД (Таджикістан, Азербайджан та ін.), і завозять в нашу державу іноземці та громадяни України та членів їх сімей, які в зв’язку з воєнним станом виїхали закордон. Найчастіша завізна малярія виявляється у пілотів, моряків, бізнесменів, туристів, фахівців, які за контрактом працюють у тропічних країнах тощо.
Онлайн-платформа «Свідок» – персональний воєнний щоденник українців
Онлайн-платформа «Свідок» – персональний воєнний щоденник українців. Портал, де люди анонімно описують свій досвід життя під час війни, факти воєнних злочинів, свідками яких вони стали, задля створення архіву історичної пам’яті для майбутніх поколінь, розголосу про звірства росіян за кордоном й притягнення винних у воєнних злочинах до відповідальності.
26 квітня - День пам'яті Чорнобильської трагедії
26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську трагедію та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Для всіх нас 26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Загалом у ліквідації аварії взяли участь понад 600 тис. людей. Точна кількість жертв та постраждалих невідома і досі. Тому Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й нагадуванням безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.
Державна підтримка інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні
З метою стимулювання залучення стратегічних інвесторів в економіку України, підвищення її інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності, у лютому 2021 року набув чинності Закон України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні».